Odemknutí chytrého telefonu/tabletu pomocí NFC

Odemknutí chytrého telefonu/tabletu pomocí NFC

Život bez chytrého telefonu si mnozí z nás už ani nedokáží představit. Sami určitě znáte stereotyp odemykání vašeho miláčka, stisknete tlačítko, zadáte číselnou kombinaci či určité gesto a váš mobilní telefon je vám ihned k službám. V dnešní době existuje spousta způsobů, kterými lze telefon odemknout. Ať už to jsou již zmíněné číselné kombinace, gesta, prosté přejetí prstem po obrazovce či snímání otisku prstů nebo dokonce možnost rozpoznání obličeje.

Dnes se společně podíváme na variantu ne tolik obvyklou, na druhou stranu o to víc praktickou, a tou není nic jiného než odemknutí chytrého telefonu pomocí technologie NFC. K čemu nám to bude, říkate si. Na tuto otázku existuje jednoduchá odpověď. Z vlastní zkušenosti vám  tuto metodu můžeme doporučit třeba do auta, do kanceláře, ale upotřebení si najde i v domácnosti nebo u vašeho laptopu.


Předem upozorňujeme, že následující postup a proces odemknutí telefonu pomocí NFC se vztahuje na operační systém Android 5 Lollipop a vyšší verze této platformy, náš postup je konkrétně předváděn na zařízení Google Nexus 5, verze systému Android 6.0.1.


     1.krok

Na vašem zařízení si otevřete nastavení telefonu a zvolíte možnost Zabezpečení. U starší verze Androidu  zvolíte namísto Zabezpečení možnost Uzamknout obrazovku. Nejprve je třeba nastavit zámek obrazovky pomocí PINu, hesla či gesta.

                 možnost zabezpečení          v první řadě nastavíme zámek obrazovky

 

     2.krok

Nyní je třeba zapnout službu Smart Lock, V našem případě je tato služba přímo v menu možnosti Zabezpečení, nicméně na starších verzích lze tuto službu zapnout v jedné z tamních možností.


     3.krok

V dalším kroku otevřeme záložku Smart Lock. Zde máme na výběr z několika možností. Nás bude nejvíce zajímat možnost první, tedy Důvěryhodné zařízení. Po stistku této položky máme na výběr ze dvou možností, zde zvolíme možnost NFC.

                 zvolíme možnost důvěryhodné zařízení          potvrdíme tuto možnost


     4.krok

Nyní přichází řada na využití vašeho NFC čipu v jakémkoliv provedení, ať už prostý NFC tag, štítek, samolepku či NFC klíčenku přiložíme k mobilnímu telefonu (k zadnímu krytu, dle umístění vašeho NFC snímače). Po načtení čipu nám vyskočí zpráva, informující že NFC tag byl úspěšně nalezen. K dokončení již zbývá jen poslední krok, a tím je pojmenování vašeho NFC čipu.

Zvolíme možnost NFC

 

            Pojmenujeme si NFC tag     Přiložíme telefon k NFC tagu

Gratulujeme, právě jste si nastavili odemknutí vašeho miláčka pomocí NFC technologie. Samotnou funkčnost si můžete ověřit přiložením vašeho telefonu k nastavenému NFC tagu.

Námi použitý NFC štítek je s čipem NTAG213. Tyto štítky a samozřejmě spousty dalšího sortimentu na bázi NFC technologie můžete zakoupit právě zde, na našem e-shopu www.NFCmix.com.

Posted in Novinky ze světa NFC   2016-02-16 18:35:21
comments powered by Disqus